نکات کلیدی و زیرکانه در برخورد با جنس مخالف

البته این نکات روی هر مخاطبی تاثیر میگذاره چه برسه ...

حرکات حاکی از بی قراری بروز ندهید

در برخورد با دیگران ، اگر می خواهید مورد اعتماد واقع شوید ، همه حرکات ناشیانه و غیر ضروری خود را سرکوب کنید . حرکات حاکی از بی قراری این احساس را درمخاطب شما ایجاد می کند ، که در جایی ، مرتکب اشتباه شده اید یا دروغ می گویید .

وقتی با کسی صحبت می کنید به خارش بینی تان که می خارد ، وزوز گوش تان که صدا میکند یا درد پای تان ، توجهی نکنید . وول نزنید ، به خود نپیچید ، و یا جایی از بدن تان را نخارائید . از همه مهم تر این که دست های خود را از صورت تان دور نگاه دارید . حرکات دست در نزدیکی صورت و حرکاتی از این قبیل موجب می شود شنونده در صحت حرف های شما تردید کند. بیشتر به خودتون توجه کنید. و تمرین کنید.

همه چیز را قبلاً تجربه کنید
کارشناسان معتقدند اگر قبل از انجام کاری ، رفتار خود را در ذهن مجسم کنیم ، صداها را در ذهن خود بشنویم و نوع حرکات را مرور کنیم ، می توانیم آن فعالیت را بسیار مؤثرتر انجام دهیم . استفاده از قوه تخیل و تجسم در کارها ، در انجام هر عملی مؤثر خواهد بود ، از جمله در حرفه های ارتباطی . به این روش تجسمی که در انجام همه فعالیت ها مؤثر است ، توجه کنید . این روش را قبل از رقتن به مهمانی ها ، سمینارها یا جلسات مهم به کار ببندید . همه آنچه را که قرار است ، اتفاق بیفتد قبلاًَ در ذهن خود مجسم کنید .

خود را به جای فرد برتری که مورد پسند شماست ، قرار دهید و مثل او بودن را تمرین کنید . خود را درحالی مجسم کنید که با همه دست می دهید ، لبخند مؤثر و خوشایندی بر لب دارید ، و از عملکرد چشمان گیرا یا زبان نگاه استفاده می کنید . صدای خود را بشنوید که به راحتی با همه گپ می زنید . از برتری و در اوج قرار گرفتن تان و این که دیگران را مجذوب خود کرده اید ، لذت می برید .

خود را به صورت همان فرد برتری که مورد قبول تان است ، مجسم کنید . خواهید دید که همه چیز خودبه خود و همان طور که می خواهید پیش می رود .

صدای گرم و دلنشین

لزومی نداره که حتما صدای ذاتی خوبی داشته باشین. حرف زدن ما میتونه کاملا  گرم و دلنشین باشه اگه روی نحوه صحبت کردن و تن صدا کار کنیم. و مطمئن باشین از جمله تاثیر گذارترین عوامل هستش.

احتمالا تا حالا زیاد شده که بزنین زیر آواز و بگین اجب صدایی دارما از فلان خواننده هم بهتره ها !

بد نیست صداتون رو ضبط کنین و خوب بهش گوش کنین و اونوقت ببینین واقعا خوبه یا نه ! خوب نکات زیادی رو متوجه میشین از جمله قدرت صدا، تن صدا و شمرده ادا کردن کلمات و ... اونوقت نمره بدین به خودتون. و در ضمن میتونین روی نقاط ضعف هم کار کنین.

/ 6 نظر / 282 بازدید
مینا

مطالبتان عالی بود

مهرداد

ممنون از شما

اکرم

به نظرم واقعادرست بودمن یه همکارخانم دارم که اصلاصورت قشنگی نداره وشایدبشه گفت که زشت هم هست اما به خاطراعتمادبنفس وتاثیری گذاری زیادش خیلی جذابه به طوری که الان بعدازگذشت چندماه دیگه چهرش دلمونمیزنه

نسترن

ممنون عالی بود

پارسا

هی,بدنبود

شبنم

بیاین اعتراف کنیم از صدای ضبط شده ی خودمون حالمون بهم میخوره...بیاین :| [خنثی] [نیشخند]