نکات کلیدی و زیرکانه در برخورد با جنس مخالف - چگونه رابطه بهتری با جنس مخالف داشته باشیم


چگونه رابطه بهتری با جنس مخالف داشته باشیم

چگونه رابطه بهتری با جنس مخالف داشته باشیم

<<< مطالب کامل را اینجا مطالعه کنید >>>

نکات کلیدی و زیرکانه در برخورد با جنس مخالف
نویسنده - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز ٢۸ مهر ۱۳۸۸
 

البته این نکات روی هر مخاطبی تاثیر میگذاره چه برسه ...

حرکات حاکی از بی قراری بروز ندهید

در برخورد با دیگران ، اگر می خواهید مورد اعتماد واقع شوید ، همه حرکات ناشیانه و غیر ضروری خود را سرکوب کنید . حرکات حاکی از بی قراری این احساس را درمخاطب شما ایجاد می کند ، که در جایی ، مرتکب اشتباه شده اید یا دروغ می گویید .

وقتی با کسی صحبت می کنید به خارش بینی تان که می خارد ، وزوز گوش تان که صدا میکند یا درد پای تان ، توجهی نکنید . وول نزنید ، به خود نپیچید ، و یا جایی از بدن تان را نخارائید . از همه مهم تر این که دست های خود را از صورت تان دور نگاه دارید . حرکات دست در نزدیکی صورت و حرکاتی از این قبیل موجب می شود شنونده در صحت حرف های شما تردید کند. بیشتر به خودتون توجه کنید. و تمرین کنید.

همه چیز را قبلاً تجربه کنید
کارشناسان معتقدند اگر قبل از انجام کاری ، رفتار خود را در ذهن مجسم کنیم ، صداها را در ذهن خود بشنویم و نوع حرکات را مرور کنیم ، می توانیم آن فعالیت را بسیار مؤثرتر انجام دهیم . استفاده از قوه تخیل و تجسم در کارها ، در انجام هر عملی مؤثر خواهد بود ، از جمله در حرفه های ارتباطی . به این روش تجسمی که در انجام همه فعالیت ها مؤثر است ، توجه کنید . این روش را قبل از رقتن به مهمانی ها ، سمینارها یا جلسات مهم به کار ببندید . همه آنچه را که قرار است ، اتفاق بیفتد قبلاًَ در ذهن خود مجسم کنید .

خود را به جای فرد برتری که مورد پسند شماست ، قرار دهید و مثل او بودن را تمرین کنید . خود را درحالی مجسم کنید که با همه دست می دهید ، لبخند مؤثر و خوشایندی بر لب دارید ، و از عملکرد چشمان گیرا یا زبان نگاه استفاده می کنید . صدای خود را بشنوید که به راحتی با همه گپ می زنید . از برتری و در اوج قرار گرفتن تان و این که دیگران را مجذوب خود کرده اید ، لذت می برید .

خود را به صورت همان فرد برتری که مورد قبول تان است ، مجسم کنید . خواهید دید که همه چیز خودبه خود و همان طور که می خواهید پیش می رود .

صدای گرم و دلنشین

لزومی نداره که حتما صدای ذاتی خوبی داشته باشین. حرف زدن ما میتونه کاملا  گرم و دلنشین باشه اگه روی نحوه صحبت کردن و تن صدا کار کنیم. و مطمئن باشین از جمله تاثیر گذارترین عوامل هستش.

احتمالا تا حالا زیاد شده که بزنین زیر آواز و بگین اجب صدایی دارما از فلان خواننده هم بهتره ها !

بد نیست صداتون رو ضبط کنین و خوب بهش گوش کنین و اونوقت ببینین واقعا خوبه یا نه ! خوب نکات زیادی رو متوجه میشین از جمله قدرت صدا، تن صدا و شمرده ادا کردن کلمات و ... اونوقت نمره بدین به خودتون. و در ضمن میتونین روی نقاط ضعف هم کار کنین.


 


comment نظرات ()